Vstupenky on-line

poznávací zájezd - Španělsko - okružní cesta

1. den: Let do Barcelony
Váš průvodce Vás srdečně uvítá v Barceloně, hlavním městě Katalánska. Včetně dopravy do Vašeho komfortního hotelu v Santa Susanně a odbavení.

2. den: Barcelona
Po snídani Vás zveme k okružní cestě městem Barcelona. Z autobusu zhlédnete nejdůležitější pozoruhodnosti této jedinečné metropole. Podél hlavní trasy se nachází velký počet pozoruhodných budov známého umělce a architekta Gaudiho. Impozantní rozhled na město a přístav se Vám naskytne z pahorku Montjuich. Dále pojedete okolo památníku na počest Kolumba, dále gotickou čtvrtí a parkem Güell (částečně s poplatkem - není v ceně zájezdu) až k nedokončenému kostelu Sagrada Familia (Svatá rodina) od umělce Gaudiho, dnes nejznámější stavba Barcelony. Zde budete mít možnost také vidět tuto unikátní stavbu zevnitř (za poplatek - není v ceně zájezdu). Odpoledne je volno. Máte možnost příjemné procházky po živé pěší zóně ,,Ramblas“ a přihlížet umělcům na ulici a jejich uměleckým kouskům, anebo si oddechnout v jedné z nesčetných kaváren. Následně odjezd do hotelu.

3. den: Barcelona - výlet do Girony a Figueres
Posilněni vydatnou snídaní máte před sebou další velmi zajímavý den. Máte možnost se zúčastnit vašeho výletu do města Girona a Figueres (fakultativní) s návštěvou katedrály v Gironě (vstup v ceně). Nejdříve pojedete do Figueres, rodné město Salvatora Dalí. Zde máte čas k prohlídce města. Navštívíte divadelní muzeum Salvatora Dalího. Nechte se fascinovat surrealistickým světem Salvatora Dalího  v jeho rodném městě. Nejen, že je muzeum umělecké dílo samo o sobě, je také domovem pro mnoho slavných děl Dalího. Po prohlídce se vydáte do městečka Girona. V dvouhodinové prohlídce navštívíte také židovskou čtvrť. Girona byla původně postavena Římany jako pevnost. Středověká minulost města se zrcadlí v úzkých uličkách, které dostaly svoji podobu v době obsazení Maury. Prozkoumejte arabské lázně se třemi bazény z nichž má každý jinou teplotu vody. Tyto Římské budovy byly inspirací románským lázním. Poté navštívíte Katedrálu v Gironě (vstup v ceně). Návrat do hotelu.

4. den: Barcelona - Zaragoza - Madrid
Po snídani se vydáte do Zaragozy. Toto živé a stále rostoucí město se rozkládá na obou stranách řeky Ebro. Na okružní jízdě městem uvidíte ty nejvýznamnější pozoruhodnosti Zaragozy. Navštívíte kostel Balica del Pilar a Plaza de las Catedrales. Po volném čase a procházce městem se vydáte směrem Madrid. Příjezd do Vašeho hotelu.

5. den: Madrid
Po snídani Vás zveme na prohlídku města Madrid - (vstup v ceně) pro Vás! Madrid - hlavní město Španělska má mnoho podob. Početné velkolepé renesanční a barokní budovy dávají městu svůj charakter. Navštívíte nejkrásnější místa jako například náměstí Puerta del Sol, Plaza Mayor, kašnu Neptuno, Plaza de la Villa, Královský palác a monument Puerta de Alcalá. Nechte se inspirovat architektonickým mistrovským dílem José Bonaparta, který udělal dojem v Madridu v 19.století. Podívejte se na elegantní Plaza de Oriente a muzeum Prado (prohlídka z venku-vstup není v ceně). Na závěr poznáte také moderní a současný Madrid se svými bulváry jako například Gran Vía, Castellana, Plaza de Castilla, Parque del Oeste, Las Ventas aréna pro zápasy býků (prohlídka z venku) a fotbalový stadion Santiago Bernabeu (prohlídka z venku-vstup není v ceně).  Odpoledne máte volno. Příjezd do hotelu.

6. den: Madrid - Toledo - Valencia
Po snídani pojedete cca. 1 hodinu po úžasné přírodní krajině do Toleda, hlavního starobylého města Španělského království. Tyto unikátní místa arabské, gotické, renesanční a barokní architektury charakterizují právě toto město. Vedle četných pamětihodností navštívíte také mimo jiné katedrálu Primas - gotický zázrak, postavenou ve 13.století. Využijte také šanci obdivovat její krásu zevnitř (vstup v ceně). Následně máte čas prozkoumat uličky a jedinečnou architekturu tohoto středověkého města. Pokračujete do Valencie a příjezd na hotel. 

7. den: Valencia – Barcelona
Po snídani pojedete do města Valencia. Toto město je známé jako město tisíce věží. Při okružní cestě s naším místním průvodcem prozkoumáte malebné staré město. Také budete mít čas prozkoumat město i sami dle Vašich přání a zájmů. Pokračování do Costa Barcelona, kde je zajištěné ubytování.

8. den: Barcelona – cesta zpět
Po snídani budete přepraveni na letiště v Barceloně, kde Vás čeká odbavení a let domů.

 

 

 

Důležité: Nezapomeňte platný občanský průkaz nebo cestovní pas platný ještě 3 měsíce po datu zpáteční cesty.

 

Fakultativní výlety ( možnost rezervovat přímo na místě u průvodkyně )