Vstupenky on-line

Kréta okružní cesta podzim

1. den: Let směr Heraklion (Iraklio)
Váš průvodce vás přivítá na letišti ve městě Heraklion. Autobus vás dopraví do pohodlného 4*hotelu Zorbas Village v Anissaras. Uvítací přípitek a rozdělení pokojů. Večeře (při rezervované polopenzi).

2. den: Knossos /Archanes / Peza / Heraklion
Po snídani vás pozveme na velmi zajímavý výlet. Máme pro vás připravený Knossos, kde na vás dýchne starý příběh Kréta. Zde najdete palác Knossos. Ponořte se do světa legend a hrdinů, ve kterém vítězil v 16. století před naším letopočtem král Minos (syn Dia). Další cesta je do malebné vesničky Archanes, která je na vyvýšené plošině obklopena zelenou krajinou.. Po krátké jízdě přijedete do vesnice Peza, která je známá pro vynikající víno a výrobu olivového oleje. Poté se jede do města Heraklion,krásného hlavního města Kréty. Na prohlídce uvidíte nejdůležitější zajímavosti, jako je například nedávno restaurovaný benátský hrad. Sledujte pestrý chod města s mnoha obchody a pouličními kavárnami. Návrat do hotelu a večeře (při rezervované polopenzi).

3. den: Fodele / Chania / Rethymnon
Po snídani budete mít možnost jet na fakultativní výlet na severozápadním pobřeží Kréty. Nejdříve se podíváme do městečka Fodele, které leží uprostřed plantáží pomerančovníků. Druhá zastávka našeho výletu je město Chania, bývalé hlavní město Kréty. Při procházce starým městem objevíte malé uličky, krásné benátské vily, a jiné zajímavosti. Jednou z ústředních dominant města Chania je tržnice „Agora“. Je to velmi živé místo, kde se mimo jiné nabízí a prodává maso, ovoce a zelenina, čerstvé ryby, stejně jako koření a mnoho suvenýrů. Na cestě zpět do našeho hotelu uděláme zastávku v městě Rethymnon . Vychutnejte si kávu v jedné z kaváren u moře. Návrat do hotelu a večeře (při rezervované polopenzi).

4. den: Náhorní rovina Lassithi
Po snídani vás zveme na zajímavý celodenní výlet na Lassithi. První zastávka na této nádherné cestě je klášter Kera s jeho nástěnnou malbou ze 14. století. Po krásné zalesněné cestě se dostanete na poloninu Lassithi. Čeká vás absolutně dech beroucí výhled na úrodnou krajinu v údolí, která je zavlažována pomocí síly větrných mlýnů. Další zastávka je jeskyně Dikteon Andron. Podle řecké mytologie se zde měl narodit nejvyšší bůh, Zeus. Je to mystické místo plné mýtů a legend. Na zpáteční cestě pojedete po horské planině přes vesničky a navštívíte ekologickou farmu. V hotelu vás čeká večeře (při rezervované polopenzi).

5. den: Kostel Panagia Kera / Kritsa / Agios Nikolaos
Po snídani vás pozveme opět na polodenní výlet. Náš první cíl dnešního dne je kostel Panagia Kera. Kostel ze 13. století najdeme kousek od Kritsy mezi urostlými cypřiši. V něm jsou dobře uchované a restaurované byzantské fresky. Po této náboženské zastávce se jde o kilometr dál do jedné z nejstarších a nejhezčích vesnic, Kritsy. Objevte uličky této staré vesnice a obdivujte malé kostelíčky.  Zde si můžete udělat odpočinkovou pauzu na kávu v jedné z městských kaváren. Následně pojedeme do Agios
Nikolaos. Město Agios Nikolaos má okolo 12 000 obyvatel a leží v zálivu Mirabello.
Pozoruhodný je malebný přístav s rybářskými čluny a trajekty Cesta zpět do hotelu a večeře (při rezervované polopenzi).

6. den: Gortys / Festos / Zaros
Po snídani máte možnost se zúčastnit dalšího výletu – fakultativní. Naši první zastávku uděláme u Gortys, jedno z nejdůležitějších měst na Krétě s rozsáhlými archeologickými nalezišti. Imposantní bazilika svatého Tita je působivý monument, který na sebe připoutá veškerou pozornost. I antické divadlo města je jedinečné a dojemné. Dále navštívíme v Gortysu místo Phaistos (Faistos). Palác byl vícekrát zničen a dvakrát znovu postaven. Po další katastrofě kolem roku 1700 př. n. l. byly ruiny srovnány se zemí a na nich postaven nový palác. Dále jedeme do krásného horského městečka Zaros, které je známé pro jeho pramenitou vodu. Vesnice s jeho slavným jezerem leží v malém údolí. Cesta zpět do hotelu a večeře (při rezervované polopenzi).

7. den: Kréta – vidět a zažít
Po snídani budete mít možnost zúčastnit se fakultativního výletu. Zažijte barevné rozmanitosti Kréty v malebných vesnicích, stinných olivových hájích, divoké a romantické pobřeží, křišťálově čisté moře a pohostinnost místních lidí. Při návštěvě hrnčířské vesnice vám ukážeme umění tradičních hrnčířů. Užijte si krásný výhled na jižní pobřeží a dozvíte se více o různých druzích krétské flóry a fauny. V nejjižnějším městě Ierapetra v Evropě, si můžete vychutnat procházku po pláži. Na tomto výletě uvidíte vše, co dělá Krétu tak populární – opravdový ostrovní život! Večeře (při rezervované polopenzi).


8. den: Let domů
S úžasnými zážitky pojedete vaším autobusem na letiště Heraklion, kde vám průvodce pomůže a poradí s odbavením.

 

Důležité: Nezapomeňte platný občanský průkaz nebo cestovní pas platný ještě 3 měsíce po datu zpáteční cesty.

Fakultativní výlety ( možnost rezervovat přímo na místě u průvodkyně )