Vstupenky on-line

Exkluzivní okružní cesta - Dubaj 2016

1. den: Let do Dubaje
Po příjezdu vás uvítají vaši průvodci a doprovodí vás k vašemu 4hvězdičkovému hotelu Holiday Inn Dubaji, kde budete ubytováni následující 3 noci.  

2. den: Celodenní poznávací výlet po Dubaji 
Po snídani vás pozveme na poznávací výlet, při němž poznáte „starou“ a „novou“ Dubaj. Přestože byla Dubaj kdysi tradičním beduínským sídlem, dnes ohromuje návštěvníky z celého světa její futuristické panoráma. Můžete spatřit proslulé pamětihodnosti a architektonické zázraky, které dnes činí z Dubaje naprosto jedinečné místo. Součástí výletu je návštěva legendárního umělého ostrova „The Palm Jumeriah“, přičemž uvidíte i původní hotel „Atlantis, The Palm“. Naše cesta nás dále zavede do kulturní čtvrti Al Fahidi, kde můžete obdivovat staré domy a větrné věže. Budeme pokračovat tradičním člunem zvaným „abra“ po řece a nabídneme vám možnost pozorovat lákadla této moderní metropole z vodní hladiny. Svým kouzlem na vás zapůsobí jak nádherná architektura na březích, tak náš další cíl – trhy se zlatem a kořením v rušných stinných uličkách. Výlet zakončíme návštěvou nejproslulejšího nákupního centra Dubai Mall. Zde se můžete na vlastní pěst toulat obchody a nakupovat, co hrdlo ráčí. Večerní návrat do hotelu.

3. den: Volný den nebo polodenní výlet do emirátů Šardžá / Ajman
Po snídani máte možnost zúčastnit se volitelného výletu do obou emirátů Šardžá a Ajman. Fascinující muzeum emirátu Ajman, které se nachází ve staré pevnosti, vám přiblíží způsob života místních obyvatel před objevem ložisek ropy. Projedeme kolem mešity krále Fajsala, která byla vybudována k poctě tohoto saúdskoarabského krále – právě on přispěl rozhodující měrou k rozvoji emirátu Šardžá. Na zpáteční cestě budeme mít možnost fotografovat překrásnou mešitu šejka Mohammeda bin Sultána Al Quassimiho. Následně se vydáme na trh Al Arsah, jedno z mála zbylých tradičních tržišť, a na Blue Souk, kde se ve více než 600 obchodech prodávají koberce, zlato, stříbro, starožitnosti a parfémy. V poledne se vrátíme zpět do Dubaje.

Večer:  Plavba na tradiční plachetnici dhau (fakultativní): 
Co by mohlo být romantičtější než večeře při svitu měsíce na palubě tradiční arabské plachetnice, která neslyšně pluje po hladině mořského ramene Dubai Creek? Plavba na palubě jedné z těchto tradičních dřevěných lodí vám nabídne úchvatný výhled na toto fascinující město – portrét skutečného charakteru Dubaje, provázanost tradice a moderny. Uvidíte staré čluny, luxusní jachty, ohromující moderní architekturu, např. budovu Dubajské národní banky, zatímco dům šejka Saída na vás dýchne starými časy. V ceně večeře je zahrnut vybraný nápoj a voňavá arabská káva. Tento výlet je plný vynikajících chutí a vřelé arabské pohostinnosti.

4. den: Abú Zabí – poznávací výlet
Po snídani pojedeme z Dubaje do přístavu Džebel Alí, který je největším umělým přístavem na světě.  Po zhruba 2hodinové jízdě pouští podél pobřeží dorazíme do Abú Zabí, hlavního města Spojených arabských emirátů. Následně se přepravíme na ostrov Yas a zastavíme se u hotelu Yas, kde se nachází závodní trať Yas Marina Formule 1 a kde budete mít čas na krátkou přestávku nebo fotografování. Dále pojedeme do návštěvnického centra Manarat al Saadiyat, kde budete moci spatřit plány rozvoje Abú Zabí. Posléze vyrazíme do nákupního centra Marina, kde si dáme polední přestávku. A pak budeme pokračovat ve směru do Al Ajnu kolem legendárního hotelu Emirates Palace.
V pouštním městě Al Ajn si prohlédneme majestátní mešitu šejka Zajda, třetí největší mešitu světa. Mějte svůj fotoaparát po ruce, protože toto mistrovské dílo architektury je skutečně omračující. Časně večer se ubytujete ve svých pokojích ve 4hvězdičkovém hotelu Hili Rayhaan by Rotana v Al Ajnu.
(www.rotana.com/hilirayhaanbyrotana)

5. den: Al Ajn – poznávací výlet
Po snídani - formou bohatého bufet - Vás pozveme na poznávací výlet. Naší první stanicí bude Al Ain Museum se sousedící pevností. Toto muzeum vám přiblíží způsob života beduínů. Krátkou procházkou se z muzea dostaneme do oázy Al Ajn, kde budeme moci pozorovat, jak se zavlažují zahrady pomocí dva tisíce let starého zavlažovacího systému „faladž“. Poté budeme pokračovat k muzeu Al Ain Palace. V tomto paláci kdysi bydlel pozdější zakladatel Spojených arabských emirátů, šejk Zajd bin Sultán an-Nahaján. Muzeum bylo skvostně restaurováno a nabízí rozsáhlou expozici o vládnoucí rodině. Můžete se projít soukromými komnatami a zahradami, které kdysi obýval „Otec národa“. Po návratu máte v hotelu ještě možnost se naobědvat (oběd není zahrnut v ceně), než v klidu a pohodě vyrazíme do Rás al-Chajma. V luxusním 5hvězdičkovém hotelu Hilton Al Hamra Beach se ubytujete na několik následujících nocí.
(www.alhamrabeachandgolfresort.hilton.com)

6. den: Volný den nebo výlet na „pouštní safari“ 
Snídaně  formou bohatého bufetu. Dnes máte možnost dopřát si v dopoledních hodinách luxus hotelu a poté vyrazit na fascinující (fakultativní) výlet.
Tajemná poušť láká k prožití magického večera. Dobrodružství, na které nikdy nezapomenete! V autech s pohonem na všechna kola vyrazíme po jemných písčitých dunách hluboko do srdce pouště. Z hřebenu vysoké duny budeme pozorovat zapadající slunce, které své oranžové paprsky rozsévá po pískem zaváté krajině. V dálce spatříte mihotavá světla podobná fata morgáně – je to tábor, v němž na vás čeká tradiční arabský večer. V táboře se ponoříte do světa pohádek tisíce a jedné noci. 
Nechte si pomalovat ruce tradičními vzory henou, oblečte se do tradičních úborů a uchovejte si trvalou vzpomínku. Ochutnejte lahodné aroma čokolády z velbloudího mléka, vydejte se na krátkou projížďku na velbloudu, nebo si odpočiňte u voňavé vodní dýmky. 
K večeři se bude podávat grilované maso, čerstvé saláty, lahodné arabské sladkosti a vybrané nápoje. Pod noční oblohou posetou hvězdami vás pobaví okouzlující břišní tanečnice a arabská hudba. Plni dojmů se vydáte zpět do hotelu.

7. den: Volný den nebo výlet do emirátu Fudžajra
Po chutné snídani máte příležitost vydat se na cestu po východním pobřeží (fakultativní). Čekají na vás majestátní hory a krásné pláže. Díky své strategické poloze na břehu Arabského moře se přístav Fudžajra rozrostl do značné velikosti. Ve Fudžajře navštívíme mešitu Bidiyah, nejstarší mešitu země s historickými strážními věžemi. Dále budeme pokračovat do přístavního města Dibby, přičemž mineme několik farem a poté budeme moci obdivovat výhled z kopce na pohoří Hadždžar. Ve městě Masafi se podíváme na trh plný pestrých barev a rozmanitých vůní. Je to jedinečné místo a ideální příležitost k nákupu keramiky, koberců a rukodělných suvenýrů. Naší další zastávkou bude oáza Bithnah a tamní ohromující pevnost. Pak se vydáme na jih do města Khor Kalba a poté zpět do muzea ve Fudžajře, kde jsou vystaveny historické skvosty z posledních tří tisíc let.
Návrat do hotelu. Večer přeprava na letiště a let domů.

8. den: Plni nezapomenutelných dojmů dorazíte ráno na letiště ve Vídni. Cesta autobusem do Prahy (není zahrnuta v ceně).

 

 

 

Důležité: Nezapomeňte vzít s sebou cestovní pas platný ještě 6 měsíců po datu zpáteční cesty.

 

Fakultativní výlety ( možnost rezervovat přímo na místě u průvodkyně )