Vstupenky on-line

2015 THA - Bangkok okružní cesta podzim

1.  den: Autobusový transfer (není zahrnuto v ceně) z Prahy do Vídně. Let z Vídně do Bangkoku s EVA Air apod.


2. den: Bangkok - Hua Hin
Vyzvednutí z bangkokského letiště a transfer do 4* hotelu Amari (www.amari.com/huahin) v Hua Hin. Uvítací koktejl s průvodcem a nastěhování do pokojů.
Po zbytek dne máte volný program.


3. den: Hua Hin
Snídaně v hotelu. Po zbytek dne si můžete odpočinout a uvolnit se, jak je Vám libo. Máte také možnost zúčastnit se volitelného výletu (není zahrnuto v ceně) k vodopádu Pala U s obědem. Chcete-li spatřit pohádkově krásné vodopády Pala U, čeká Vás dobrodružná jízda a pochod džunglí. Sportovně založení hosté mohou vyšplhat až nahoru. Koupel v křišťálově čisté vodě si ale můžete vychutnat i při pohodové procházce.
Přenocování v 4* hotelu Amari Hua Hin.


4. den: Hua Hin - Kanchanburi
Snídaně v hotelu. Ráno odjezd do Kanchanaburi, hlavního města provincie (zhruba 3,5 hod.). Na cestě si prohlédneme místní plovoucí trh Damnoen Saduak. Prohlédnete si, jak vypadá prodej a nákup ovoce a zeleniny v tradičním stylu z malých člunů. Tradiční thajské domy a zdejší životní styl, ale také projížďka v malém člunu k plovoucímu trhu, budou jistě nezapomenutelnými zážitky. Na cestě směrem do Kanchanaburi navštívíme ještě muzeum JEATH. To znázorňuje poměry ve zdejším regionu za druhé světové války, kdy Thajsko obsadila japonská armáda a nechala zemi protnout železniční tratí do Barmy, která vešla ve známost jako železnice smrti. Na stavbě pracovali váleční zajatci různých národností, z nichž mnozí přišli o život. V muzeu stojí tři repliky bambusových chatrčí, ve kterých zajatci bydleli. V chatrčích jsou vystaveny četné objekty z každodenního života v lágrech a ze staveniště, například také obrazy a fotografie.
Přenocování v 4* hotelu Felix River Kwai (www.felixriverkwai.co.th).


5. den: Kanchanaburi - Ayutthaya
Po snídani pojedeme k mostu přes řeku Kwai, který proslavily četné filmy a knihy. Pak navštívíte sloní tábor. Tam uvidíte, jak se cvičí sloni pro práci v zemědělství a v lesnictví. Při show uvidíte, jak sloni všech věkových skupin legračně prezentují své dovednosti. Můžete si vyzkoušet i jízdu na slonu bambusovým lesem (není zahrnuto v ceně). Pokračování do Ayutthaye, dřívější thajské metropole (1350–1767). Dřívější centrum království dnes připomínají četné ruiny a chrámy tohoto velkolepého města. V Ayutthayi navštívíte tyto chrámy.

Wat Mongkol Borpith – pozoruhodná budova s obrovskou bronzovou sochou Buddhy.

Wat Phra Srisanpetch – největší chrám Ayutthaye, známý nezaměnitelnou řadou restaurovaných chedi (buddhistické stúpy v thajském stylu). Několik panovníků jej využívalo jako královský chrám/palác.

Wat Yai Chai Mongkol – situovaný na jihovýchodě města. Chrám byl vystavěn v roce 1357 na příkaz krále Ramathibodiho I., prvního panovníka ayutthayské říše. Velká stúpa je viditelná již z velké  vzdálenosti. Přenocování v 4* hotelu Classic Kameo Hotel či podobném hotelu. (www.kameocollection.com/classickameo-ayutthaya).


6. den: Ayutthaya – Bangkok
Po snídani jízda do Bangkoku (zhruba 2 hodiny), kde se nastěhujete do hotelu v centru. Po zbytek dne máte volný program.
Můžete se zúčastnit volitelného půldenního výletu k Thonburi Klongs a Wat Arun s obědem (není zahrnuto v ceně). Motorovým člunem se projedeme po malebné řece Chao Phraya a kanálech Klongs v Thonburi. Následně navštívíte Wat Arun – chrám ranních červánků, jeden z nejznámějších symbolů Bangkoku. Sestává z masivního podlouhlého prangu (tedy z věže v khmérském stylu), který je obklopen čtyřmi menšími prangy. Přenocování: 5+ hotelu Aetas Lumpini.


7. den: Bangkok
Snídaně v hotelu – celý den volný program. Možnost půldenní okružní projížďky s návštěvou Velkého paláce a tří nejzajímavějších chrámů (není zahrnuto v ceně).

Wat Traimit – známý i jako chrám zlatého Buddhy, ukrývá největší zlatou sochu světa (3 metry vysokou a 5,5 tun těžkou).

Wat Pho (ležící Buddha) – největší chrámový areál v Bangkoku (na 20 hektarech), který byl založen již v 17. století.

Wat Phra Kaew (chrám smaragdového Buddhy) – považován za nejdůležitější buddhistický chrám v Thajsku. Chrám leží v historickém centru Bangkoku na území Velkého paláce. Od roku 1782 slouží palác jako oficiální rezidence siamských (a později thajských) králů. Dnes se Velký palác stále používá pro oficiální příležitosti. Za jeho zdmi se každý rok odehrávají různé královské ceremonie a státní akce. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Thajsku. Přenocování: 5* hotelu Aetas Lumpini.

8. den: Bangkok – cesta domů nebo odjezd na prodloužený pobyt na pláži.
Snídaně v hotelu. Vychutnejte si zbývající čas a nakupte suvenýry nebo si vychutnejte ještě několik dalších dojmů z tohoto rušného města. Transfer na letiště a let zpátky.


9. den: Přílet na vídeňské letiště. Autobusový transfer (není zahrnuto v ceně) do Prahy.

Důležité: Nezapomeňte vzít s sebou cestovní pas platný ještě 6 měsíců po datu zpáteční cesty.