Vstupenky on-line

Napoleonův ostrov Elba a klenoty Toskánska

 

1. den: Odjezd z Brna v 16.00 hod., cesta non-stop přes Rakousko do Itálie.

2. den: Ráno příjezd do Florencie, prohlídka nejdůležitějších památek – vyhlídka na město, pak centrum s prohlídkou (nám. Signoria s palácem Vecchio , dóm S. Maria del Fiore, Baptisterium, kostel S. Lorenzo a most zlatníků Ponte Vecchio ). Odpoledne odjezd do Piombina, odtud trajekt na Elbu. Ubytování v kempu Ville degli Ulivi v Marina di Campo, nocleh.

3. den: Dopoledne prohlídka Elby: městečko Capoliveri na vrcholu Monte Calamita, pak Porto Azzurro, jedno z nejnavštěvovanějších míst ostrova. Pevnost Longone nad ním byla vystavěna Španěly a dnes slouží jako vězení. Je zde expozice historie dolování, možnost zakoupit výrobky z minerálů. Sejdeme k největší pláži Porto Azzurra – Barbarossa . Návrat do kempu, nocleh.

4. den: Individuální program, možnost koupání.

5. den: Ráno se vydáme do hlavního města Portoferraio, vystoupíme nad město, navštívíme pevnosti dostavěné za Napoleona. Prohlídka rezidence Villa Mulini se sbírkou obrazů. Pak sejdeme na oblázkovou pláž, kde si každý může najít svůj kámen. Při zpáteční cestě návštěva druhé Napoleonovy vily – S. Martinica, poté volný program, nocleh.

6. den: Dopoledne výlet na vrchol Monte Capanne (1.018 m n.m.), na který vyjedeme lanovkou. Jedinečný výhled na členité území ostrova s množstvím romantických zátok. Následuje okružní jízda po západní části ostrova, která odhalí nádheru a pestrost pláží, od písčitých přes oblázkové až po skaliska. Návrat do kempu, volný program, nocleh.

7. den: Ráno ukončení pobytu, odjezd do Portoferraia – trajektem zpět na pevninu. Odpoledne navštívíme Pisu, prohlídka komplexu Campo dei Miracoli s katedrálou, šikmou věží, křtitelnicí a hřbitovem. Noční přejezd přes Itálii a Rakousko do ČR.

8. den: Návrat do Brna v ranních hodinách.

 

 

Termín Počet dnů/nocí Cena bez stravy Cena se stravou
15.5.-22.5. 8/5 5 300Kč 6 600Kč

 

 

 

Cena zahrnuje: dopravu luxusním autobusem+ trajekt na Elbu, 5x nocleh ve 4-lůžkových karavanech nebo v klimatizovaných 4-lůžkových mobilhomech, 5x českou polopenzi z polní kuchyně (viz. cena se stravou), služby průvodce CK, pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje: vstupné v rámci společného programu cca 45 eur, povinný závěrečný úklid při pobytu v mobilhomu 390 Kč/ mobilhome, kauci 2000 (80 eur) / mobilhome, 1000 Kč (40 eur)/ karavan

 

Slevy: 10% při zálohování do 31.12. 2015

 

Příplatky: ubytování v mobilhomech + 1000 Kč/ os., ložní prádlo (fakultativně) 250Kč/ os, Komplexní pojištění