Vstupenky on-line

Last minute zájezdy 2013 Kamerun

Detail státu

Kamerun Kamerun - transparent

Nabízíme 1 ubytovacích kapacit za cenu 173 990 Kč - 173 990 Kč.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY

Omezení dovozu finančních prostředků není - dovážená suma by však neměla přesáhnout "rozumné" množství tak, jako u dovozu osobních potřeb, alkoholu a cigaret. Dovoz drog je zakázán. Po předchozím písemném povolení (žádost nutno podat s velkým časovým předstihem na Velvyslanectví Kamerunu) lze dovézt lovecké zbraně. Dovoz jiných druhů zbraní a výbušnin je zakázán. Zakázán je i dovoz alkoholu, tabáku, masných výrobků, falešných toxických substancí, mrazících směsí.
Ze země se nesmí vyvážet - kromě dovezených - zbraně, minerály, slonovina, a historicky cenné předměty. Na vývoz divokých zvířat musí být povolení. Vývážet se nesmí dále drogy.

 

DOKUMENTY

Cestovní pas, jehož platnost musí přesahovat předpokládanou délku pobytu podle vydaného víza.

Očkovací průkaz se záznamem o očkování proti žluté zimnici. Doklad je předkládán před vstupem do země a bez něj může být vstup do země odmítnut.

 

SPECIFIKA, BEZPEČNOST, DOPORUČENÍ PRO TURISTY

Kromě povinného očkování proti žluté zimnici se doporučuje rovněž očkování proti hepatitidě A, B, meningitidě A, C a proti tyfu.

Před odjezdem se doporučuje návštěva odborného lékaře - specialisty na tropické choroby a konzultovat s ním zdravotní rizika spojená s cestou. Při vlastním pobytu je třeba být velice opatrný. Nedoporučuje se stravovat v pouličních stáncích a druhořadých restauracích, nýbrž jen v kvalitních hotelech a stravovacích zařízeních. Doporučuje se vybírat jídla tepelně zpracovaná a nápoje si objednávat bez ledu - sklenice by měla být přinesena ke stolu suchá a čistá. Pokud je to společensky únosné, je lepší pít přímo z lahve či nepoškozeným brčkem. Je třeba se vyvarovat požívání syrové zeleniny a ovoce, které nelze oloupat. Všechna tato opatření snižují riziko nákazy střevní infekcí či parazity.

Největším zdravotním problémem, kterému musí Evropan čelit, je malárie. Při krátkodobém pobytu je vhodné preventivně užívat antimalarika - užívání a výběr léků je žádoucí konzultovat s lékařem. Při dlouhodobém pobytu se doporučuje profylaxie první 3 měsíce (opět je vhodné konzultovat s odborníkem, neboť dlouhodobé užívání antimalarik má vedlejší účinky). Ke snížení rizika onemocnění malárií se doporučuje nevycházet v době po západu slunce a větrat pouze klimatizéry. Při sebemenších zdravotních potížích je nutno navštívit lékaře. V zemi je zaznamenán vysoký výskyt AIDS.

Je dobré mít po ruce množství menších bankovek (USD nebo EUR).

Nejlepší je být vyzvednut přímo na letišti obchodním partnerem či známým. Na taxíky (žluté, či zelené barvy) je relativně spolehnutí, cenu se doporučuje sjednat předem. V každém hotelu visí orientační ceník taxíků.

V zájmu osobní bezpečnosti se nedoporučuje chodit bez doprovodu spolehlivého místního obyvatele pěšky a při cestě taxíkem nepřibírat další - neznámé - spolucestující. V případě přepadení je vhodnější se nebránit.

Vyhněte se srocení davů, demonstracím a protestům. Ve velkých městech (Yaoundé, Douala, Limbé) je zvýšené riziko kriminality a byla zaznamenaná loupežná přepadení, včetně přepadení taxíků. Je třeba nevystavovat na odiv cenné předměty, cennosti dát v hotelu do sejfu. Doporučuje se pohybovat se ve skupině a po setmění pouze autem se zavřenými okny.

Před cestou do Kamerunu doporučujeme se zaregistrovat v systému Dobrovolné registrace občanů v zahraničí (http://drozd.mzv.cz).

 

ZDRAVOTNICTVÍ, DŮLEŽITÉ TEL KONTAKTY

V případě zdravotních problémů se lze obrátit na českou občanku žijící dlouhodobě v Douale, MUDr. V. Yabéko, mob. tel. (237) - 9926690, adresa ordinace 140, Rue Dominique Savio, Bonapriso, Douala.

Telefony: rychlá zdravotní pomoc - 3421414, 3421515
Hospital general - 3430252-5
letiště v Yaoundé - 3424949


Výsledky hledání
Náš tip
Kamerun - Gabon

Kamerun - Gabon

Kamerun

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PR Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky


další nabídky >