Vstupenky on-line

Last minute zájezdy 2013 Hongkong

Detail státu

Hongkong Hongkong - transparent

Nabízíme 7 ubytovacích kapacit za cenu 32 400 Kč - 95 290 Kč.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY

Při vstupu na území HK SAR je cizinec povinen vyplnit příletovou kartu (Arrival Card), celní prohlášení neexistuje. V rámci duty free může osoba starší 18 let dovézt maximálně 1litr alkoholu s obsahem alkoholu vyšším než 30% objemu, 19 cigaret nebo 1doutník nebo 25 g zpracovaného tabáku.

Do Hongkongu je zakázáno dovážet nebezpečné drogy, chemikálie, antibiotika, zbraně, petardy a výbušniny, neopracované diamanty, zvířata, rostliny, ohrožené druhy rostlin a zvířat, telekomunikační zařízení, maso a drůbež, ale také například padělané zboží (tašky, hodinky, oblečení, filmy, hry, počítačové programy).
K dovozu (a také k vývozu) zvířat, ptáků, rostlin, ještěrů, hnojiv a zeminy je nutno získat předem povolení Agriculture and Fisheries and Conservation Department. Na import a export řezaných květin se žádné omezení nevztahuje. Kočky a psi dovážení do Hongkongu z České republiky musí povinně absolvovat minimální 4měsíční karanténu.

Zajištění finančních prostředků na pobyt a vycestování je nutno na požádání prokázat při imigračním odbavení, (jde zpravidla o letenku k vycestování z HK SAR a odpovídající finanční zdroje k pobytu), konkrétní sumy nejsou stanoveny.

 

DOKUMENTY

Hongkongské imigrační úřady vyžadují cestovní pas, jehož platnost je alespoň 6 měsíců od data vstupu na území Hong Kong Special Administrative Region (HK SAR). Motorovým vozidlem na území HK SAR cestovat nelze.

 

SPECIFIKA, BEZPEČNOST, DOPORUČENÍ PRO TURISTY

Hongkong se 1. července 1997 stal po přibližně 150 letech britské správy součástí Čínské lidové republiky. Jedním z konkrétních projevů suverenity nad Hongkongem bylo převzetí zodpovědnosti za jeho obranu a v obecné rovině za jeho zahraniční vztahy. Hongkong má ovšem vlastní miniústavu – „Basic Law“ a používá vysoký stupeň autonomie v rámci formule „jedna země dva systémy“, a to na období do roku 2047. Hongkong má svoji plně konvertibilní měnu (hongkongský dolar – HKD), vlastní vízový režim, zachován byl též britský právní systém.
Hongkong SAR má asi 7,2 miliónů obyvatel a patří k místům s největší hustotou osídlení na světě – v průměru zde žije 6600 lidí na km2. Hongkong je kosmopolitní asijské velkoměsto s mnoha prvky západního stylu života a kvalitními službami. Početná cizinecká komunita čítá přibližně 603 tisíc lidí, z toho nejvíce cizinců pochází z Filipín, z Indonésie a z USA.
Hongkong je pověstný vysokými cenami za nájmy a ubytování v hotelech, naopak např. taxislužba je cenově výhodná a velice spolehlivá. Ve městě také panuje relativně vysoká bezpečnost, v případě návštěv zalidněných čtvrtí města se doporučuje věnovat zvýšenou pozornost ochraně osobních věcí.
PTAČÍ CHŘIPKA:
Vzhledem k možnosti výskytu viru ptačí chřipky v Hongkongu, doporučujeme se vyhýbat přímému kontaktu s živou drůbeží, divokým ptactvem a věnovat zvýšenou pozornost hygieně rukou. Nebezpečný virus H5N1 byl pravděpodobně přítomen na území jižní Číny a to včetně Hongkongu v průběhu posledních 15 let nepřetržitě, přičemž přežíval v navenek zdravých ptácích žijících volně v přírodě. První případ nákazy ptačí chřipky u člověka byl v Hongkongu zaznamenán v roce 1997, kdy zemřelo šest lidí. Do dubna 2013 onemocnělo v Hongkongu ptačí chřipkou celkem 22 lidí. Posledním případem bylo dvouleté dítě v roce 2012 (nákaza proběhla v čínské provincii Guangdong). V současnosti narůstá počet nakažených virem H7N9 v pevninské ČLR. Kvůli vysoké migraci obyvatel ČLR do Hongkongu, je oprávněné se obávat, že tento virus se vyskytne i v Hongkongu. Na všech hranicích Hongkongu jsou zavedeny indikátory tělesné teploty a je zde přítomen zdravotní personál. Zdravotníci mají přitom plné pravomoci k uvalení karantény na cestující s podezřením na infekční choroby.

UPOZORNĚNÍ:
Nelegální pobyt v Hongkongu SAR je považován za trestný čin, který může být trestán i vězením. Doporučuje se nepřekročit platnost pobytu/víza (včas vycestovat, příp. požádat o prodloužení pobytu).

 

ZDRAVOTNICTVÍ, DŮLEŽITÁ TEL ČÍSLA

Mezi HK SAR a ČR neexistuje bilaterální dohoda o bezplatné zdravotní péči, jakékoliv ošetření je tedy za úhradu. Vzhledem k vysokým cenám za veškeré zdravotní služby v Hongkongu doporučujeme se před cestou do HK SAR pojistit.

Nemocnice:

Queen Mary Hospital: 102 Pokfulam Road, Hong Kong
Tel: (852) 2255 3838
Fax: (852) 2817 5496

Hong Kong Adventist Hospital: 40 Stubbs Road, Hong Kong
Tel: (852) 3651 8888
Fax: (852) 3651 8800

Queen Elizabeth Hospital: 30 Gascoigne Road, Kowloon
Tel: (852) 2958 8888
Fax: (852) 2958 8951

Prince of Wales Hospital: 30-32 Ngan Shing Street, Shatin, New Territories
Tel: (852) 2632 2211
Fax: (852) 2637 8244

Tísňové volání: (ambulance, lékařská pomoc, policie, hasiči): 999
Generální konzulát ČR v Hongkongu: (852) 28022212 – od 9:00- 17:00
mimo pracovní dobu: (852) 91527246
Immigration Department: (852) 2824 6111

Výsledky hledání
Náš tip
Image not available

The Kimberley Hotel

Hongkong

11 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Image not available

Intercontinental Grand Stanford

Hongkong

11 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Taiwan, Hongkong, Macao (Komfort)

Taiwan, Hongkong, Macao (Komfort)

Hongkong

4 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Taiwan, Hongkong, Macao a pláže na Filipínách

Taiwan, Hongkong, Macao a pláže na Filip…

Hongkong

4 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Taiwan, Hongkong, Macao a Bali

Taiwan, Hongkong, Macao a Bali

Hongkong

4 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Taiwan, Hongkong, Macao, Čína pro milovníky historie (Komfort)

Taiwan, Hongkong, Macao, Čína pro milovn…

Hongkong

4 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Velký letecký okruh Asií (Thajsko, Kambodža, Malajsie, Brunej, Borneo, Filipíny, Macao, Hongkong) (Expedition)

Velký letecký okruh Asií (Thajsko, Kambo…

Hongkong

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky


další nabídky >