Vstupenky on-line

Last minute zájezdy 2013 Haiti

Detail státu

Haiti Haiti - transparent

za cenu - .

AKTUÁLNÍ DOPORUČENÍ A VAROVÁNÍ

V souvislosti s dlouhodobě nestabilní vnitropolitickou situací na Haiti upozorňuje Ministerstvo zahraničních věcí české občany na možná bezpečnostní rizika při cestách do této země.

V případě nutné cesty na Haiti je možno konzultovat Velvyslanectví České republiky v Mexiku, do jehož teritoriální působnosti Haiti patří.

MZV doporučuje cestovatelům, aby se registrovali v databázi dobrovolné registrace občanů ČR cestujících do zahraničí (DROZD) na adrese http://drozd.mzv.cz.

 

DOKUMENTY

Platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců. Nutno prokázat se zpáteční letenkou.

 

SPECIFIKA, BEZPEČNOST, DOPORUČENÍ PRO TURISTY

Haiti patří k nejchudším rozvojovým zemím. Dosud trpí politickými a občanskými nepokoji, které mohou přerůst v demonstrace či blokády cest. Rovněž byly zaznamenány případy přepadů veřejných budov neidentifikovanými útočníky. Doporučujeme vyhýbat se demonstracím. Je zaznamenáván růst zločinnosti, včetně násilných přepadení či loupeží a únosů cizinců. Policie je špatně vybavena pro boj se zločinem. Na Haiti neexistují absolutně bezpečná místa.

Používání taxislužby tzv. tap-tap není příliš bezpečné. Doporučujeme, aby vás na letišti někdo očekával. Při řízení je nutno prokázat se mezinárodním řidičským průkazem. Je rozumné vyhýbat se zónám s vyšší kriminalitou jako je přístavní ulice Carrefour (Boulevard La Saline), meziměstská silnice Nationale No. 1, cesta od letiště (Boulevard Haile Sellasie) a její spojnice na Nouvelle (Americain) Road přes Nationale No 1, Cite Soleil a její okolí, Delmas 105 mezi Delmas 95 a Rue Jacob. Na posledně uvedených místech nedoporučujeme v žádném případě fotografovat, neboť je možné vyvolat násilnou reakci.
Hlavní město je docela dobře zásobováno, nicméně některé odlehlejší oblasti mohou trpět nedostatkem zboží. Týká se rovněž benzínu.
Doporučujeme nevycházet po setmění a vyhýbat se venkovským oblastem.
V období karnevalu (Carnaval) se zvyšuje kriminalita. V posledním období bylo toto období zneužito k pouličním nepokojům.
V případě ozbrojené loupeže doporučujeme neodporovat a vydat požadované věci v zájmu zachování si života.
Varujeme před držením či převozem narkotik. Přistižené očekávají několikaleté tresty odnětí svobody. Trvá několik dnů až měsíců dostat se před řádný soud.
Od června do listopadu je možný výskyt hurikánů.

V zemi se i nadále vyskytuje nebezpečí onemocnění cholerou. Doporučujeme vyhýbat se jakékoliv nebalené vodě a dodržovat hygienické návyky – nutné je především časté mytí rukou. Jakékoliv pokrmy doporučujeme jíst pouze dostatečně tepelně upravené, aby se zamezilo kontaminací baktérií onemocnění.

 

ZDRAVOTNICTVÍ, DŮLEŽITÁ TEL ČÍSLA

Úroveň zdravotní péče je nízká. Mimo hlavní město je zdravotní péče omezená. V případě života ohrožující zranění může nastat nutnost využít letecké dopravy na náklady pacienta. V roce 1996 haitská vláda zakázala prodej haitských farmaceutických výrobků. Upozorňujeme, že v některých domácnostech, či odlehlých lékárnách se tyto léky mohou ještě vykytovat.

V průběhu roku se vyskytují případy malárie a horečnaté onemocnění dengue. Doporučujeme přijmout patřičná opatření. Je vhodné rovněž očkování proti žluté zimnici. Haiti je země s nejvyšším výskytem HIV pozitivních případů na světě mimo subsaharské Afriky.

Policie 114
Záchraná služba 118
Office National du Tourisme d´Haiti
avenue Marie Jeane
Port-au-Prince
tel: 221 729