Vstupenky on-line

Last minute zájezdy 2013 Ekvádor

Detail státu

Ekvádor Ekvádor - transparent

Nabízíme 22 ubytovacích kapacit za cenu 57 190 Kč - 158 990 Kč.

Destinace:

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY

Platné celní a devizové předpisy pro dovoz a vývoz stanoví celní zákon – tzv Régimen Legal Aduanero. Cestovatel smí vstoupit do Ekvádoru bez problémů s věcmi osobní potřeby, maximálně do výše 2 zavazadel na osobu a s celním omezením podle běžné praxe na některé výrobky, jako jsou cigarety, lihoviny, víno apod. Další zavazadla jsou obvykle proclívána.

Pro dovoz i vývoz zvířat a rostlin platí mezinárodní předpisy, tzn. že je vždy vyžadován mezinárodní veterinární resp. fytosanitární certifikát a dle druhu zvířete očkovací průkaz.

Prokazování způsobu nabytí finančních prostředků ani povinná směna valut nejsou vyžadovány. Do země lze přivézt bez omezení jakékoliv množství finančních prostředků do výše 10 tis USD, množství vyšší než je tento limit podléhá povinnosti záznamu v celním prohlášení, které je vyplňováno při vstupu do země. V případě investičních prostředků pro podnikání v zemi se vyžaduje registrace u centrální banky Banco Central del Ecuador.

Od zavedení dolarizace ekonomiky země v dubnu 2000 byla vyřazena z oběhu národní měna sucre a veškeré platby jsou realizovány v USD. Je vhodné mít k dispozici bankovky nižších nominálních hodnot, některé obchody i hotely odmítají přijímat stodolarové bankovky.

VARUJEME PŘED POKUSY O VÝVOZ OMAMNÝCH LÁTEK, kontroly na letištích jsou velmi důkladné a tresty za pašování poměrně vysoké. Rozhodně odmítněte žádosti Vám málo známých osob o přepravu balíčku či jakýchkoliv předmětů nebo dárků.

 

DOKUMENTY

Při vstupu do země je nutno předložit ke kontrole cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců, vízum do 90ti dnů pobytu není v případě občanů ČR potřeba. Dále může imigrační úředník požadovat předložení zpáteční letenky a prokázání finančních prostředků k zamýšlené délce pobytu.

Při hraniční kontrole se vyplňuje celní prohlášení a také statistický imigrační lístek, který je nutno při odjezdu odevzdat. V případě cesty motorovým vozidlem je třeba předložit technický průkaz, řidičský mezinárodní průkaz a doklad o povinném ručení vozidla.

Podrobné informace týkající se vstupu na území Ekvádoru lze získat na příslušném velvyslanectví Ekvádoru v Berlíně na webové adrese: www.ecuadorembassy.de.

Při cestě motorovým vozidlem je při vstupu do Ekvádorue vyžadováno předložení platného řidičského průkazu, dokladu o vlastnictví vozidla (doklad od půjčovny vozidel nebo tzv. vlastnický list vozidla) a dokladu o povinném ručení vozidla.

V případě ztráty nebo odcizení cestovního dokladu v Ekvádoru vydává náhradní cestovní doklad ČR zastupitelský úřad ČR v Limě (Peru). Po domluvě se zastupitelským úřadem ČR v Limě je možné obdržet náhradní cestovní doklad ČR také prostřednictvím honorárního konzulátu ČR v Quitu nebo v Guayaquilu.

Občan ČR má rovněž možnost požádat na kterémkoliv velvyslanectví ČS EU v Ekvádoru o vydání náhradního cestovního dokladu EU (Emergency Travel Document - ETD).

 

SPECIFIKA, BEZPEČNOST, DOPORUČENÍ KLIENTŮM

Před cestou se doporučuje zaregistrovat se v databázi „Dobrovolná registrace občanů při cestách do zahraničí“ - DROZD (http://drozd.mzv.cz/).

Ekvádor je rozvojová země ležící na rovníku, kde turista nalezne jak přímořskou krajinu tak andské pohoří. Není zde však dostatečně vybudována infrastruktura pro rozvoj cestovního ruchu. Turisté musí proto počítat ve většině případů pouze se základní úrovní služeb při přepravě a v hotelové infrastruktuře. Turistické zóny jsou relativně bezpečné, nicméně se doporučuje nenavštěvovat odlehlá a osamocená místa, nenosit cenné předměty a vyšší částky peněz.

Doporučuje se využívat hotelové bezpečnostní schránky pro uložení cenností, cestovních dokladů a letenek a mít u sebe fotokopie dokumentů. V případě krádeže je nutno se ihned obrátit na policii a sepsat příslušný protokol pro likvidační řízení škody u pojišťovny. Při odcizení cestovního dokladu je policejní protokol nezbytný také pro vydáni náhradního cestovního dokladu. Při cestách do vnitrozemí je žádoucí konzultovat program s HK ČR (Quito, Guayaquil) a ponechat itinerář cesty.

V poslední době se zhoršila bezpečnostní situace v zemi, zejména kriminalita ve větších městech a také v pohraničních oblastech s Kolumbií. Hlavními bezpečnostními zásadami jsou necestovat v noci, po setmění vycházet jen s minimální hotovostí, zavazadla ponechávat na bezpečném místě a dát přednost jednoduchému a neokázalému oblečení. Vozidla taxi mají taxametry, nicméně se nedoporučuje jejich zastavování na ulici, ale použití hotelového taxi. V Quitu jsou oblastmi s vyšší kriminalitou historické centrum města, zóna „La Mariscal“, parky Carolina a Egido a vyhlídka Panecillo (platí zejména v podvečer a v noci). Pro Guayaquil obecně platí, že je zde větší kriminalita než v Quitu, neboť se jedná o přístavní město. Z tohoto pohledu jsou nejhorší následující oblasti: nábřeží, ulice 9. října a vyhlídka Santa Ana. V poslední době se zvýšil počet tzv. expresních únosů, které postihly také turisty.

Některé turistické oblasti Ekvádoru se nacházejí ve vysoké nadmořské výšce, která se může projevit bolestmi hlavy, závratěmi, ztíženým dýcháním a také zvracením. Při příjezdu je vhodné počítat s obdobím na aklimatizací. Ve výše položených oblastech se doporučuje chodit spíše pomaleji, častěji odpočívat, nejíst těžká a tučná jídla a přijímat velké množství tekutin. V místních lékárnách je možné zakoupit speciální tabletky, které pomáhají překonat problémy spojené s pobytem ve vysoké nadmořské výšce.

Do Ekvádoru není vyžadováno zvláštní očkování, není povinné se nechat očkovat proti žluté zimnici. V případě, že cestovatel odlétá z Ekvádoru do zemí, kde je očkování proti žluté zimnici povinné (např. státy Střední Ameriky) nebo do země, která vyžaduje očkování při cestě z Ekvádoru, je nutné potvrzení o očkování předložit již na letišti. Proto je nejlépe mít očkování již před odletem z ČR. Při dlouhodobějších pobytech v pralesních oblastech je však vhodné být očkován proti žluté zimnici popř. proti žloutence, břišnímu tyfu, tetanu atd. Po ruce je dobré mít také repelent či odpuzovač komárů. Je třeba se mít na pozoru před onemocněním horečkou dengue, které způsobuje štípnutí infikovaným komárem. Proti této nemoci neexistuje očkování, platí pouze prevence.

Obecně platí pravidlo, že se nekonzumuje voda z vodovodního kohoutku, pouze voda balená – tzn. v lahvích nebo sklenicích. Zelenina a ovoce se doporučují před konzumací dobře propláchnout vodou, popř. dezinfikovat.
Časový rozdíl mezi Ekvádorem a ČR je v letním období mínus 7 hodin, v zimním období mínus 6 hodin.

V Ekvádoru je napětí 220 V, telefonní předvolba země je 00593.

 

ZDRAVOTNICTVÍ, DŮLEŽITÁ TEL ČÍSLA

Existují státní a soukromá zdravotnická zařízení s velkými rozdíly v kvalitě poskytovaných služeb ve městech a na venkově. Pro poskytnutí první pomoci a následnou lékařskou péči a ošetření je nutné mít uzavřenou pojistku do zahraničí, jelikož veškeré léčebné úkony se v Ekvádoru hradí okamžitě, a to jak ve státních tak soukromých zařízeních, bez ohledu na to zda se jedná o ekvádorského nebo cizího státního příslušníka.

Policie 101
Dopravní policie 103
Hasiči 102
Červený kříž /ambulance/ 131
Civilní obrana 911

Nemocnice:
Hospital General Luis Vernaza 2560-300
Hospital Guayaquil 2844-587
Hospital del Seguro Social (IESS) 2490-666

Výsledky hledání
Náš tip
Royal Decameron Punta Centinela

Royal Decameron Punta Centinela

Ekvádor

5 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: Al Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Ekvádor - incké tradice i cesta do středu Země

Ekvádor - incké tradice i cesta do střed…

Ekvádor

68 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG, VIE, MUC, BUD Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Royal Decameron Mompiche

Royal Decameron Mompiche

Ekvádor

5 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: Al Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Ekvádor

Ekvádor

Ekvádor

4 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: - Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Ekvádor - Andské sopky i pralesy Amazonie

Ekvádor - Andské sopky i pralesy Amazoni…

Ekvádor

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
EKVÁDOR

EKVÁDOR

Ekvádor

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PR Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Ekvádor - země na rovníku

Ekvádor - země na rovníku

Ekvádor

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PR Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Velký okruh Ecuadorem

Velký okruh Ecuadorem

Ekvádor

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Image not available

Vlakem napříč Andami

Ekvádor

3 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PR Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Galapágy - nedotčená příroda želvích ostrovů

Galapágy - nedotčená příroda želvích ost…

Ekvádor » Galapágy

24 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG, VIE, MUC, BUD Odjezd z: 0 míst

letecky


další nabídky >