Vstupenky on-line

Last minute zájezdy 2013 Ázerbájdžán

Detail státu

Ázerbájdžán Ázerbájdžán - transparent

Nabízíme 1 ubytovacích kapacit za cenu 86 294 Kč - 86 294 Kč.

AKTUÁLNÍ DOPORUČENÍ A VAROVÁNÍ

Vzhledem k přetrvávajícímu konfliktu mezi Ázerbájdžánem a Arménií o Náhorní Karabach je uzavřena ázerbájdžánsko-arménská hranice. Nedoporučuje se cestovat do příhraničních oblastí s Arménií a do oblastí v blízkosti linie dotyku znepřátelených stran.

Nedoporučuje se rovněž pokoušet se o přechod do Ázerbájdžánu z oblasti Náhorního Karabachu, který se nenachází pod kontrolou ázerbájdžánských úřadů.

Vstupem na území mezinárodně neuznané Náhorně-karabašské republiky bez souhlasu ázerbájdžánských orgánů se občan třetího státu dopouští narušení hraničního režimu Ázerbájdžánské republiky a bude prohlášen za nežádoucí osobu.

Dále upozorňujeme, že hranice mezi Ázerbájdžánem a Ruskou federací je propustná pouze pro občany SNS. Občané jiných zemí nemohou tuto hranici překročit ani v jednom směru.

 

CELNÍ PŘEDPISY

Neexistuje žádné omezení pro cizí měnu přiváženou na území Ázerbájdžánské republiky. V případě, že je přivážena suma do 10.000 USD, je třeba vyplnit „Cestovní celní deklaraci“. Pokud suma převyšuje částku 10.000 USD, vyplňuje se kromě „Cestovní celní deklarace“ i „Celní potvrzení“. Při příjezdu je třeba vyplnit zvláštní formulář pro celní deklaraci (podrobnosti viz http://www.customs.gov.az/ru/tipravila.html). Při výjezdu ze země je povoleno vyvézt pouze 1.000 USD (příp. ekvivalent) cizí měny v hotovosti; na cestovní šeky se nevztahuje žádný limit.

Je přísně zakázáno vyvážet starožitnosti, ručně vyráběné koberce, památky, mince a jakékoliv předměty historické hodnoty. Při vývozu předmětů vyrobených před rokem 1960 podléhá vyvážený předmět exportní dani a pro samotný vývoz je třeba povolení ministerstva kultury. Dále je omezen export strategického zboží z hlediska vývozu (např. je povoleno vyvézt maximálně 800 gr. kaviáru na osobu a 2 kg jesetera). Úplné informace lze najít na internetové adrese http://www.az-customs.net/en/zakon.htm.

 

DOKUMENTY

Občané ČR cestující do Ázerbájdžánské republiky musí být vybaveni platným cestovním dokladem ČR.

 

SPECIFIKA, BEZPEČNOST, DOPORUČENÍ TURISTŮM

Vzhledem k přetrvávajícímu konfliktu mezi Ázerbájdžánem a Arménií o Náhorní Karabach je uzavřena ázerbájdžánsko-arménská hranice. Proto se nedoporučuje pokoušet se o přechod do Ázerbájdžánu z oblasti Náhorního Karabachu.

Rovněž se nedoporučuje cestovat do oblastí v blízkosti linie dotyku znepřátelených stran.

Vstupem na území mezinárodně neuznané Náhorně-karabašské republiky bez souhlasu ázerbájdžánských orgánů se občan třetího státu dopouští narušení hraničního režimu Ázerbájdžánské republiky, bude prohlášen za nežádoucí osobu a v budoucnu mu bude znemožněn do Ázerbájdžánu vstup.

Pro pohyb v samotném Ázerbájdžánu nejsou zavedena žádná omezení. Nejsou potvrzena zvýšená rizika teroristických útoků.
Při pobytu se doporučuje respektovat základní bezpečnostní pravidla chování a respektovat pokyny příslušníků ozbrojených složek (nelze se například volně pohybovat v bezprostřední blízkosti prezidentských či vládních budov).
Před samotnou realizací cesty se doporučuje kontaktovat Velvyslanectví České republiky v Baku a informovat se o aktuální situaci v teritoriu.

 

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA

Informace letiště: +994-12-497 27 27
Informace o telefonních číslech: 009
Zdravotnická záchranná služba: 103
Hasiči: 101
Policie: 102
Ministerstvo zahraničních věcí: +994-12-596 90 00


Výsledky hledání
Náš tip
Arménie, Gruzie, Ázerbájdžán (Komfort)

Arménie, Gruzie, Ázerbájdžán (Komfort)

Ázerbájdžán

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky


další nabídky >