Vstupenky on-line

Last minute zájezdy 2013 Guinea

Detail státu

 - transparent

za cenu - .

AKTUÁLNÍ DOPORUČENÍ A VAROVÁNÍ

MZV upozorňuje na nebezpečí epidemie způsobené virem Ebola v Guinejské republice. Při případných cestách do Guineje doporučujeme omezit cesty do postižených oblastí, pravidelně sledovat média a respektovat doporučení místních orgánů.

Epidemie se nejprve objevila v prefekturách Macenta, Guékédou a Kissidougou, posléze se rozšířila i do hlavního města Conakry. Dosud si vyžádala více než padesát obětí.

Virus Ebola se přenáší především tělesným kontaktem s nakaženou osobou, případně konzumací masa divokých zvířat. Nemoc způsobuje vnitřní i vnější krvácení, průjem a zvracení a až 90% případů končí úmrtím. Proti nákaze dosud neexistuje žádná účinná vakcína ani léčba.

 

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY

Cizí měna může být dovezena v neomezeném množství, při vstupu musí být deklarována. Vývoz místní měny a přeprava zbraní a drog jsou zakázány. Další případná omezení je třeba ověřit při podání žádosti o vízum.

 

DOKUMEMTY

Ke vstupu do země je vyžadován platný cestovní pas a vízum.

 

SPECIFIKA, BEZPEČNOST, DOPORUČENÍ PRO TURISTY

Před cestou se doporučuje věnovat pozornost aktuálním sdělením v kapitole "Upozornění pro cesty do zahraničí" na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Velvyslanectví České republiky v Akkře registruje v Guineji stále více případů podvodů. Podvodníci přes internet nabízí milostné vztahy, manželství, neodolatelné obchodní nabídky a pracovní příležitosti, aby své oběti po několika týdnech i měsících zpracovávání požádali o finanční prostředky („snoubenky“ potřebují prostředky na letenku, „obchodníci“ musí zaplatit registrační poplatky, atp.). Často jsou také čeští občané pod záminkou výhodného obchodu se zlatem či diamanty vylákáni do Guineje, kde jsou vydíráni a okradeni. Velvyslanectví České republiky v Akkře české občany důrazně varuje před zasíláním finančních prostředků neznámým lidem a před „výhodnými“ obchody se vzácnými kovy a kameny. Jedná se o podvod. V případě jakýchkoli pochybností je třeba se bez váhání obrátit na Velvyslanectví České republiky v Akkře: accra@embassy.mzv.cz
Více informací naleznete zde:
http://www.mzv.cz/accra/cz/zpravy_a_udalosti/index.html

Turistická infrastruktura je mimo hlavní město vzácná.

V Guineji je rozšířená pouliční kriminalita. Nedoporučuje se vycházet bez doprovodu a po setmění. Vzhledem k početným krádežím a loupežným přepadením se nedoporučuje viditelné nošení cenností (hodinky, prsteny, řetízky). V případě přepadení by se neměl klást odpor. Velmi riskantní jsou i noční jízdy automobilem (nebezpečí ozbrojených útoků banditů). Silnice jsou navíc nekvalitní a nebezpečné.

Homosexuální chování je trestáno odnětím svobody od 6 měsíců do 3 let a pokutou. Je-li toto v souvislosti s osobou mladší 21 let, musí být vždy uložen maximální trest. Bylo-li použito v souvislosti s pokusem o násilný čin, nebo s násilným činem, musí být uložen trest odnětí svobody na 5 až 10 roků.

Je zakázáno fotografovat a filmovat následující instituce včetně v nich pracujících zaměstnanců: kasárna, policejní stanice, letiště, přístavy, celnice, hasiče. S obtížemi se musí počítat i při nevyžádaném focení jednotlivců.

 

ZDRAVOTNICTVÍ, DŮLEŽITÁ TEL ČÍSLA

Doporučená jsou očkování proti žluté zimnici, břišnímu tyfu, meningitidě a žloutence A a B. Platné očkování proti žluté zimnici je teoreticky povinné pouze pro cestující z oblastí možné nákazy žlutou zimnicí, ale v praxi nejsou imigrační kontroly rozlišeny a očkování proti žluté zimnici je vyžadováno od všech cestujících vstupujících do země.
V souvislosti s aktuálním vysokým výskytem onemocnění cholerou v některých západoafrických zemích se důrazně připomíná nutnost dodržování základních hygienických pravidel při cestování do těchto oblastí: pití pouze nezávadné, tj. hygienicky balené nebo převařené vody, požívání ovoce a zeleniny, které je možno oloupat, důkladná tepelná úprava veškerých potravin a vyloučení stravy, o jejíž nezávadnosti je možno pochybovat (např. kostky ledu do nápojů, zmrzlina, jídlo od pouličních prodejců, stravování s místními obyvateli apod.).