Vstupenky on-line

Last minute zájezdy 2013 Libérie

Detail státu

 - transparent

za cenu - .

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY

Aktuální úpravu je třeba ověřit při podání žádosti o vízum.

 

DOKUMENTY

Ke vstupu do země je vyžadován cestovní pas platný ještě 6 měsíců po ukončení cesty a vycestování ze země, vízum a platné potvrzení o očkování proti žluté zimnici.

 

SPECIFIKA, BEZPEČNOST, DOPORUČENÍ PRO TURISTY

Před cestou se doporučuje věnovat pozornost aktuálním sdělením v kapitole "Upozornění pro cesty do zahraničí" na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Cestování do jiných částí země než do hlavního města je z bezpečnostního hlediska vysoce rizikové. Je zde rozšířená pouliční kriminalita. Nedoporučuje se vycházet bez doprovodu a po setmění. Vzhledem k početným krádežím a loupežným přepadením se nedoporučuje viditelné nošení cenností (hodinky, prsteny, řetízky). V případě přepadení by se neměl klást odpor. Velmi riskantní jsou i noční jízdy automobilem (nebezpečí ozbrojených útoků banditů). Silnice jsou navíc nekvalitní a nebezpečné.

Valuty je možno směnit na letišti v Monrovii a v několika bankách v hlavním městě. Cestovní šeky a kreditní karty nejsou zpravidla přijímány.

Další dostupné informace:
http://www.emansion.gov.lr/

 

ZDRAVOTNICTVÍ, DŮLEŽITÁ TEL. ČÍSLA

Povinné je očkování proti žluté zimnici. Doporučená jsou očkování proti břišnímu tyfu, meningitidě a žloutence A a B. Libérie je silně malarická oblast, velvyslanectví proto důrazně doporučuje konzultovat před cestou případná zdravotní rizika s odborným lékařem. V případě podezření se doporučuje neprodleně provést test na malárii. Ve vážnějších případech (zlomeniny, nutnost operativního zákroku) se doporučuje odlet do ČR